14) Odvrácená strana USA

April 16, 2013 - Tampa, Florida, United States

 

Tak dneska mám na programu dne popis ne zrovna příjemné situace. Ale jak by možná řekl vodař: když nejde o život, jde o „kaly“ :D

Při příjezdu do US sem se rozhodla používat pouze českou kartu a americký účet si nezařizovat. A to byla asi chyba.. karty cizinců jsou zde mnohem náchylnější k jakémukoliv zneužití či kopírování, jelikož je horší těmto věcem zabránit a banky většinou nemají šanci zareagovat včas.

Ale pěkně popořádku. Jako téměř každou středu jsme se spolubydlící vyrazily na nákup do wallmartu.. s jídlem na týden (totálně přeplněným vozíkem) jsem si zamířila k pokladně a ejhle..karta zamítnuta. Zkoušela jsem to několikrát, ale marně. Nákup za 60 dolarů jsem z části zaplatila hotově a z části mi pomohla spolubydlící. Během cesty domů jsme zkusily kartu použít ještě jednou, opět bez úspěchu. Lehce nervózní jsem dorazila domů a při otevření účtu zjistila, že mě jen pár hodin předtím někdo obral o skoro 10 000,-!!! Následoval hovor na Českou spořitelnu a okamžité zablokování karty!

Trvalo další dva dny, než se transakce objevila na mám účtu a než jsem zjistila, že nešlo o online platbu, nýbrž kopii celé karty a osobní placení na přepážce, a to navíc ještě v úplně jiném státě - Severní Karolíně!!! Tento fakt mi však paradoxně pomohl – banka (která kromě proběhlých plateb vidí i platby zamítnuté, což jsem netušila) si mohla velmi snadno ověřit, že jsem si jen stěží mohla zajet na nákup do Wainseville v Severní Karolíně (vzdálené 9-10 hodin autem) a o dvě hodiny později zkoušet nakupovat na Floridě. Tudíž by s mou reklamací snad neměl být problém..(doufejme)

Následovalo kolečko vyřizování reklamačních formulářů a popisování a řešení dané situace. Objednala jsem se na policii, nahlásila zločin a teď jen čekám na telefon, během kterého mě stejně donutí obvinění stáhnout, protože to nikam nepovede.

Ale abych Vás jen zbytečně nestrašila – banka se zachovala naprosto skvěle! Nejen, že vše řeší opravdu rychle a peníze mi pošle zpátky, ale ještě mi na vlastní náklady posílají novou kartu a vše potřebné až sem. Možná je to pro někoho samozřejmost, ale kdo zná české společnosti a jejich občasná řešení nenadálých situací, ví, že to né vždy jde takhle „jednoduše“ :D

Tak snad jsem Vás neodradila od případné návštěvy USA :D

 

Mějte se famfárově!

Luc.

 


2 Comments

maminka:
April 28, 2013
No, teď to vyznívá dost jinak, než jsme nedávno řešili :-), ale dějí se mnohem horší věci. Tak ať to dopadne jak píšeš.
martin d:
June 1, 2013
Doufám, že to nakonec dobře dopadlo :-)
měj se tam dobře!
Fuzzy Travel · Next »
Create blog · Login